Підтримка дітей, підлітків та їхніх родин, які постраждали через війну.
СПІЛЬНО. ТОЧКИ ЗУСТРІЧІ
Підтримка дітей, підлітків та їхніх родин, які постраждали через війну.
«Спільно. Точки зустрічі» — проєкт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та ГО «Український професійний розвиток».
У межах проєкту у різних містах України були створені точки, де можна отримати базову гуманітарну допомогу, соціоемоційну підтримку, доступ до індивідуальних та групових психологічних консультацій, факультативних занять зі шкільної програми тощо.
З перших тижнів війни точки з’явилися на всіх станціях метро та в бомбосховищах Харкова. Згодом точки відкрилися в Полтаві, Кременчуці, Кропивницькому, Світловодську, Черкасах, Умані, Охтирці, Чернігові, Запоріжжі. Наприкінці 2022 — початку 2023 років точки також запрацювали в низці населених пунктів Харківщини: Ізюмі, Балаклії, Валках, Краснокутську, Первомайському, Краснограді, Змієві, Лозовій, Харкові.
За півтора року проєкту для дітей та підлітків волонтери й фахівці різного профілю провели понад 15 258 заходів, з них понад 2000 — в метро Харкова. Це заняття зі шкільної програми, арттерапії, емоційного розвантаження, психологічні консультації, заходи з мінно-вибухової та хімічної безпеки, домедичної допомоги, заняття з опанування життєвих навичок.
РЕЗУЛЬТАТИ
РЕЗУЛЬТАТИ
159 980
учасників/ць
15 258
заходів
100 тонн
гуманітарної допомоги
1926
навчених волонтерів та освітян
49
точок для дітей, підлітків та їхніх родин
Провели профорієнтаційні ігри Kids2IT разом з Харківським IT-кластером
Організували Тижні профорієнтації для підлітків
У партнерстві з Salesforce, Advanced Communities та NIX Solutions створили портал для батьків та дітей
Провели курси підготовки до школи та Літню школу з елементарної математики EMSS 2022
ФОТО ТА ІСТОРІЇ ПРОЄКТУ
4-класник Міша вчиться та займається творчістю разом з волонтерами проєкту в одному з бомбосховищ Харкова
16-річна Аліса Міхєєва з Охтирки, волонтерка проєкту, отримала нагороду від ЮНІСЕФ. Алісу привітала перша леді України Олена Зеленська
Перші заняття з арттерапії в метро Харкова, де діти з родинами ховаються від бомбардувань
Вчителька та волонтерка Оксана Гавшина викладає математику для школярів, які 2,5 місяці жили в метро
Вистава від театру ляльок в харківській підземці
Відкриття точок зустрічі у Чернігові. Тут проходять заняття для дітей та підлітків, які постраждали від війни
Після звільнення Харківщини відкрили «Спільно. Точку зустрічі» на Салтівці — районі, який найбільше постраждав від обстрілів в перші місяці війни
Переселенка Тетяна з двома синами відвідують точки зустрічі в Умані
Квест «Безпечне дитинство» до Дня захисту дітей у деокупованій Балаклії
ВІДГУКИ
Тетяна, переселенка з Миколаєва, учасниця проєкту
Коли ми поїхали з Миколаєва, у діточок був великий стрес. Особливо у старшого сина. Він затуляв вуха при будь-яких голосних звуках, ховався під стіл. А після заходів на точках «Спільно» дитина на очах розквітала, заспокоювалася, пропадав страх. Також з ними працювали освідчені психологи, які навчалися в ізраїльських фахівців і вже багато років вивчають посттравматичну, воєнну психологію. Ці техніки дуже вплинули на дітей, і було видно, що вони заспокоюються.
До кожного у «Спільно» було відношення як до членів великої родини. Тебе завжди там зрозуміють, ти там можеш поплакати, висловитися.
Влада, волонтерка точок зустрічі «Спільно» в Умані, переселенка
В Умані я шукала, де б могла допомогати як психолог. Дізналася, що в місті діє проєкт «Спільно. Точки зустрічі» та почала волонтерити тут. У проєкті мені дуже подобається, що я можу знов займатися з підлітками. Подобається, що тут дуже сильна команда з ініціативних та небайдужих людей.
Щоб допомогти підліткам на точці ми створили комунікативний хаб для них. Від тижня до тижня дуже добре видно, коли підлітки сміливіше приходять та розкриваються, довіряють, діляться своїм досвідом та емоціями. Це допомагає їм долати труднощі та жахи війни.
Альона, волонтерка проєкту
Я відчула потребу допомагати. Мені дуже важко сидіти й нічого не робити, у той час, коли навколо стільки людей, які потребують підтримки. Тим паче я мала досвід роботи дитячим психологом. Я добре бачила результати своєї роботи, коли волонтерила на точках в Кременчуці. Були діти, які спочатку не розмовляли взагалі, а потім починали. Були дітки, які не могли залишатися без мами, а з часом спокійно залишалися на заняттях.
У Харкові робота з дітьми та підлітками відрізнялася. Були випадки, коли я думала, що дитина має важкий характер та навіть агресивну поведінку. Треба було вкласти багато сил та ресурсу в таких дітей. І потім раптом вони проймаються довірою, ставляться до тебе, як до друга, приходять на заняття та просять залишитися подовше. Для мене це показник того, що дітям комфортно і це завдяки роботі точок зустрічі.
Наталія, 16 років, відвідувачка точок зустрічі в Запоріжжі
На точки зустрічі я ходила на тижні профорієнтації, де відкрила для себе багато цікавого та зробила ще один крок до того, щоб зрозуміти, ким хочу бути. Тут я зустрічалась з представниками різних професій та змогла розпитати все, що хотіла дізнатися про кожну з них.
Марія, мама одного з учасників проєкту
Моєму сину — 6 років. Коли він повернувся додому після заходу на точці «Спільно», він сказав, що це був найкращий день його життя. Дякую, що даруєте дітям такі враження та свята в цей непростий час.
Оксана, мама одного з учасників проєкту
Зараз діти позбавленні можливості повноцінно навчатись та перебувати в колективі. Ваша організація дає таку можливість, за це вам величезне дякую! Дитина задоволена та може відвідувати різні заходи, які не лише розвивають, а й дозволяють емоційно розвантажитися.
ВІДГУКИ
Тетяна Величко, психологиня, м. Полтава
Проєкт з підтримки психологів був найкращим з усіх, в яких я брала участь. Дуже гарна організація, підібрані досвідчені тренери та супервізори. Такі проєкти дуже потрібні зараз для психологів, адже тематика звернень клієнтів дуже змінилася, психологам постійно необхідна навчальна підтримка, актуалізація знань та навичок.
До того ж психологи дуже часто мають власні переживання, тривоги, постійні стреси. Особисто я маю брата, який захищає нас і постійно хвилююся за нього. Тому проєкт підтримки психологів мені дуже допоміг, я отримала нові знання, досвід, знаходилася серед колег-однодумців, що дуже надихало та давало сили в цей важкий час.
Юлія Тихонова, психологиня, м. Підгородне, Дніпропетровська область
У проєкті з підтримки психологів я отримала не лише унікальні методики, але й супервізійну підтримку, якої так не вистачає українським кризовим фахівцям. Завдяки навчанню я організувала для підлітків групи психологічної підтримки, які досі не мали аналогів у нашій Підгородненській громаді. До мене приходять діти зі своїми історіями, страхами та питаннями.
Після цього у межах проєкту я пройшла додатковий курс по роботі з людьми, які повернулись з війни. На той час я багато спілкувалася з військовими та їхніми рідними й курс став частиною пазлу, який був мені необхідний. Я отримала навички по роботі з травмою, опанувала протоколи та техніки підтримки, зрозуміла, як обходити тригерні теми, відстежувати реакції свого клієнта. Застосовуючи набуті знання, я наважилась на новий проєкт з організації груп психологічної підтримки для родин військових.Щиро вдячна всім, хто доклав зусилля для організації курсу, бо ви не лише навчаєте, а надихаєте, підтримуєте, мотивуєте йти далі в своїй професії.
Ірина Ханенко, психологиня, кандидатка психологічних наук, м. Київ
Протягом свого професійного шляху я постійно розвиваюся та маю різний досвід роботи. Працювала психологом у поліції, а зараз консультую військових та постраждалих від війни.
З повномасштабною війною з’явилося дуже багато запитів та роботи з людьми, які пережили серйозні психологічні потрясіння. І за такою великою кількістю запитів забуваєш знайти час і можливості на власне відновлення. Проєкт з підтримки психологів дав мені це.
У проєкт залучені фахівці, які мають колосальний психотерапевтичний досвід і до яких потрапити на навчання — це честь. Завдяки їм я отримала практичні знання для надання допомоги постраждалим від війни, пройшла супервізії та консультації та й взагалі відкрила нові горизонти у професійному розвитку.
До речі, багато учасників після проєкту змінили місце роботи, і я в тому числі. Бо кожне пропрацювання на тренінгах допомогло нам краще зрозуміти власні цінності та професійну майстерність.
Світлана Веселкова, психологиня, м. Запоріжжя
Я не тільки психолог, я й сама з тимчасово окупованого Донецька, і особисто знаю, що відчувають люди, з якими я працюю. Тому цей проєкт, який надає учасникам так багато практичного матеріалу, дуже цінний та помічний в період війни.
Працюючи в дитячому садочку я маю можливість одразу застосовувати ті знання, які викладають тренери проєкту. А постійна підтримка експертів, професійних супервізорів допомагає згадати, як важливо знаходити час для свого емоційного та психологічного відновлення.