В Рубіжному з’явився Центр професійної орієнтації та кар’єрного розвитку

У Рубіжному з’явився Центр професійної орієнтації та розвитку кар’єри. Він сучасно обладнаний, а також тут працюватиме спеціаліст, який буде консультувати охочих щодо вибору професії, тенденцій ринку праці, розвитку особистих та професійних навичок.

Створення такого Центру стало можливим в рамках проєкту «Центр професійної орієнтації та розвитку кар’єри для учнівської молоді та мешканців громади (Професійний Розвиток Особистості)», який реалізує «Фонд «Професійний розвиток Харкова» у партнерстві з Відокремленим підрозділом РЦПО ЛНУ імені Т. Шевченка у межах Програми розвитку ООН із відновлення та розбудови миру.

Наш Фонд вже 9 рік поспіль працює у сфері сприяння працевлаштуванню, профорієнтації та розвитку профкомпетенцій. Один з регіонів, де ми активно впроваджуємо свої проєкти, – схід України. Починаючи з 2014 року багато навчальних закладів переїхали в такі міста як Сєвєродонецьк, Рубіжне, Старобільськ та почали тут приймати й навчати студентів. І нашій організації важливо допомогти їм в тому, щоб створити гідні умови для майбутніх спеціалістів та зробити так, аби вони здобули актуальні для ринку праці навички“, – зазначила Ірина Фоменко, голова правління ГО “Фонд “Професійний розвиток Харкова”.

Проєкт “Центр професійної орієнтації та розвитку кар’єри” спрямований на те, щоб надати молоді й мешканцям громади більше можливостей, які покращать їхні шанси на успішне працевлаштування. Проєкт має два основних напрямки: покращення матеріально-технічної бази та навчання педагогічного складу й здобувачів/ок освіти ВП РЦПТО. Для навчального закладу були придбані різного роду устаткування та інструменти, які здобувачі/ки освіти за спеціальностями «Манікюрник. Педикюрник», «Слюсар з ремонту колісного транспорту», «Зварник електродугової та ручної зварки» використовуватимуть у навчанні та отримають потрібні навички в своїх професіях.

Головна мета, яку ми поставили перед собою в цьому проєкті, – це підвищення конкурентноспроможності здобувачів та здобувачок освіти регіону. Бо саме молодь, яка навчається на робітничих професіях, потребує допомоги в розвитку навичок та додаткової освіти, яка стане великою перевагою в подальшому працевлаштуванні“, – прокоментувала Олена Галіцина, координаторка проєкту.

За словами спікерки, окрім поповнення матеріально-технічної бази, проєкт мав освітній компонент. Так, були проведенні заходи, які охопили 340 учасників – співробітників/ць та здобувачів/чок освіти Відокремленого підрозділу РЦПО ЛНУ імені Т. Шевченка.

“Ми провели 21 тренінг, 8 майстер-класів, 12 неформальних зустрічей, 45 індивідуальних консультацій, а також 2 бізнес-класи. Заходами для молоді ми старались розкрити їхній підприємницький та творчий потенціал, дати практичні навички в їхніх спеціальностях. В той час, як педагогічний склад вчився інструментам неформальної освіти та дистанційного навчання, аби полегшити перехідний період у зв’язку з карантинними обмеженнями”.

Довідкова інформація
Проєкт «Центр професійної орієнтації та розвитку кар’єри для учнівської молоді та мешканців громади (Професійний Розвиток Особистості)» реалізує «Фонд «Професійний розвиток Харкова» у партнерстві з Відокремленим підрозділом «Регіональний центр професійної освіти (РЦПО) Луганського національного університету імені Тараса Шевченка» (мм. Рубіжне, Старобільськ, Кремінна, Щастя) у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру. Її реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *