Результати другої хвилі проєкту «Зміцнення громадянського активізму серед молоді»

Проєкт «Зміцнення громадянського активізму серед молоді» завершив другу хвилю. За її результатами 9 команд пройшли навчання з підвищення інституційної спроможності, проєктного менеджменту та користування цифровими інструментами. Учасники також розробили власні ініціативи під супроводом менторів, а три команди отримали гранти на їхнє втілення від Національного фонду демократії (National Endowment for Democracy).

Учасниками другої хвилі стали команди з Харківської, Сумської, Чернігівської та Донецької областей. Це молоді люди віком від 18 до 35 років: представники ініціативних груп, що впроваджують позитивні зміни у своєму закладі освіти, місті, селищі або в ОТГ, котрі планували зареєструвати громадську організацію; засновники/члени/волонтери громадських організацій, що були офіційно зареєстровані не більше 1 року та мали потребу у поліпшенні своєї діяльності.

Під час проєкту команди прослухали серію вебінарів від запрошених фахівців з наступних тем:

  • «Що таке громадська організація, як її створити й нащо?» від експерта з організаційного розвитку Артема Коновалова;
  • «Планування роботи громадської організації» від директорки Інституту лідерства та управління УКУ Ірини Бек;
  • «Мистецтво впливати: обираємо інструменти» від консультантки з цифрової освіти ЮНІСЕФ Україна Світлани Тимченко;
  • «Цифрові інструменти для ГО» від експерта з цифрових налаштувань Андрія Карпенка.

Крім цього, команди брали участь у нетворкінгах, під час яких знайомилися одна з одною та опанували онлайн-платформи для комунікації.

Також усі учасники заручилися покроковим супроводом та фаховою допомогою у процесі державної реєстрації, розробки статуту, набули знань з основ обліку та звітності, отримали безкоштовні ліцензії цифрових інструментів (Microsoft 365 / Gsuite, Canva Pro та ін.) і консультації з їх налаштування для ефективного впровадження у роботу організації.

Протягом 3-х днів під керівництвом менторів учасники працювали над розробкою власних проєктів за методологією Human-centered design, що з 2018-го року успішно використовується в інноваційній програмі “UPSHIFT Україна”. Команди-учасниці розмірковували над шляхами розв’язання проблем громад та можливостями підвищити рівень громадянського активізму серед молодих людей. В результаті учасники отримали не лише досвід та дієві поради наставників, а й розроблені життєздатні проєкти.

За результатами презентації 3 організації отримали фінансування (1000$) на втілення проєктів у життя:

  • громадська організація «Бачення розмовою» з Харкова з проєктом сприяння повноцінному включенню осіб з тяжкими порушеннями зору у сферу дозвілля шляхом проведення заходів з використанням інклюзивних ігор;
  • громадська ініціатива «Центр розвитку вуличної культури міста Охтирка» з проєктом підвищення творчої активності та популяризації вуличних культур у своєму місті шляхом реалізації заходу «Family Graffiti Challenge»;
  • громадська організація «НаДихай» з Харкова з проєктом підвищення спроможності молоді ОТГ до реалізації проєктів шляхом плідної співпраці з ними.

Наразі усі команди-учасниці починають свою інституційну діяльність вже як громадські організації, а команди, що отримали фінансування, реалізовують свої проєкти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *