У Харкові для молоді відкрито набір на міжнародну інноваційну програму «UPSHIFT Україна» від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ)

В Харкові стартує глобальна інноваційна програма для молоді UPSHIFT Україна. Молодіжні команди зможуть розробити власні проєкти та отримати на їхню реалізацію фінансову й менторську підтримки.

Як зазначили організатори, «UPSHIFT Україна» – це програма, що дозволяє підліткам і молоді пропонувати та втілювати інноваційні рішення для актуальних проблем у школі, громаді, місті тощо на основі методології «дизайн, орієнтований на людину» (human centered design).

«В умовах пандемії та дистанційного навчання для ЮНІСЕФ важливо підтримувати молодь та надавати їм можливості для розвитку навичок 21 століття, які дозволять краще адаптуватися до змін та легше отримувати доступ до ринку праці. Ми раді, що Харківська міська рада визнає необхідність залучення молоді до вирішення важливих питань та вірить, що інноваційні рішення молодих людей зроблять значний внесок у розвиток міста та його жителів», – зазначила Лілія Любомудрова, координаторка програм ЮНІСЕФ із розвитку молоді.

Проєкт впроваджується ЮНІСЕФ у 23 країнах світу, щоб вчити молодь та поширювати знання про соціальні інновації. Участь у програмі передбачає роботу з менторами та фінансову підтримку для молодіжних ініціатив, які спрямовані на вирішення проблем молоді та пошук інноваційних рішень для їхніх громад.

«Нам приємно, що у 2018 році ЮНІСЕФ обрав саме Харків для пілотного запуску цього проєкту в Україні. За цей час було проведено шість таких запусків. А цього року міська рада спільно з ЮНІСЕФ та «Фондом «Професійний розвиток Харкова» вперше відкриває повноцінний набір. Ми закликаємо молодь долучатися до цього проєкту й пропонувати свої інноваційні ідеї», – прокоментувала начальник управління у справах сім’ї та молоді Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Аліна Помазан.

Як зазначив асистент проєктного менеджера «UPSHIFT Україна» Дмитро Лобанов, на участь у програмі можуть подаватися команди з 3-5 учасників віком від 14 до 21 року. Після закриття набору всі учасники пройдуть триденний тренінг, в рамках якого кожна команда працюватиме з ментором. Наступний етап – презентаційний, за результатами якого визначать ідеї, що отримають фінансування до 50 тис. грн. Після цього розпочнеться 3-місячний період, протягом якого учасники отримають знання із проєктного менеджменту, соціального підприємництва та командної роботи й разом з менторами займатимуться реалізацією проєкту.

«Ми не очікуємо, що до нас прийде молодь з готовою ідеєю проєкту. Головне, щоб учасники бачили конкретну проблему та мали бажання її вирішити. А вже за допомогою індивідуальної підтримки ментора команда знайде вирішення цієї проблеми та розробить проєкт», – зазначила голова правління ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова» Ірина Фоменко.

За її словами, за три роки у програмі «UPSHIFT Україна» взяли участь 200 команд, половина з яких отримала фінансування для своїх проєктів на загальну суму близько 6 млн. грн. Тематика реалізованих проєктів: інклюзія, медіаграмотність, неформальна освіта, репродуктивне та психічне здоров’я молоді, екологія, свідоме споживання тощо. Умовним напрямком цього року є здоровий спосіб життя та безпечне інформаційне середовище.

Набір на програму триватиме до 5 квітня включно. Дізнатися більше про програму та залишити заявку для участі можна за посиланням: http://bit.ly/UPSHIFTUkraine_Kharkiv


Довідкова інформація:

ЮНІСЕФу своїй діяльності відстоює права і добробут кожної дитини. Спільно з партнерами ЮНІСЕФ працює у 190 країнах і територіях задля переведення цього зобов’язання у площину практичних дій, докладаючи особливих зусиль для охоплення найуразливіших і соціально виключених дітей, заради всіх дітей, де б вони не знаходилися.
ГО «Фонд «Професійний розвиток Харкова»– це українська неурядова громадська організація, діяльність якої з 2013 року спрямована на підвищення рівня спроможності та матеріального добробуту громадян України шляхом сприяння працевлаштуванню та самозайнятості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *